ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
gjata dashuri numrin meda PORNO elvana loja dashurie ismajli celular numri krasniqi beqiri anglisht gashi double 2012 BAJRAM murlan shkronja nika nokia druri komandat genta kosoves
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Bleona: Nuk jam ndarė me Ganiun, do bėj sė shpejti dasmėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Bleona: Nuk jam ndarė me Ganiun, do bėj sė shpejti dasmėn   Mon Jul 21, 2008 4:03 pm


Bleona: Nuk jam ndarė me Ganiun, do bėj sė shpejti dasmėn
Sa herė qė ajo mendon se punėt po i shkojnė mirė, thashethemet do t’ia prishin humorin. Kėshtu ka ndodhur dhe kėtė herė. Ndėrsa nė televizionet muzikore po transmetohet klipi i saj mė i ri, "Gruas qejfin mos ia prish", dhe pasi ka kaluar njė tur jo pak tė suksesshėm nė mbėshtetje tė fushatės elektorale tė mikut tė saj, kryetarit tė Aleanca pėr Kosovėn e Re, Bexhet Pacolli, ka rėnė sėrish pre e "gojėve tė liga".
Jeta private e kėngėtares Bleona Qereti ėshtė bėrė sėrish objekt bisedash. Hipotezat kanė qenė njė ndarje me bashkėshortin e saj shqiptaro-amerikan, Gani Bardha.

Reagimi i kėngėtares Qerreti vjen nė kėtė intervistė ekskluzive pėr “Bluetooth”. Jeta e saj martesore, dasma, karriera, marrėdhėniet me miqtė, projektet e saj… Tė gjitha kėto vijnė mė poshtė pėr ju.

Bleona, ėshtė folur pėr njė ftohje tė marrėdhėnieve tuaja me bashkėshortin Gani Bardha. Sa e vėrtetė ėshtė kjo?

Bleona: Ajo qė mė ēudit ėshtė se nuk ėshtė hera e parė qė lakohet jeta ime private. Njė herė gazetat thonė qė jam shtatzėnė, njė herė qė do martohesha se isha shtatzėnė, e kėshtu me radhė. Por e vėrteta ėshtė se unė jam martuar qė vjet nė tetor. Martesa nuk ėshtė dasmė. Ceremonia e dasmės nuk u bė vjet, sepse unė kisha mjaft projekte me punėn. Ishte pėrgatitja e albumit tim, pastaj ishte bashkėpunimi me kėngėtarin grek Treandafilo. Kėshtu qė ka pasur disa motive, pėrderisa nuk ėshtė realizuar dasma. Ceremoninė, unė do ta bėj nė njė kohė tė pėrshtatshme pėr mua. Fakti qė ne kemi bėrė celebrimin nė muajin tetor tė 2006-ės, nė Detroit, na bėn qė tė mos e kemi me ngut dasmėn. Por nga ana tjetėr, dasma ėshtė njė festė pėr tė mbledhur tė afėrmit dhe familjarėt, ėshtė diēka qė ne do ta bėjmė pėr qejf. Kėshtu qė ajo do bėhet nė kohėn kur ne tė jemi mė tė gatshėm.

Por nė fakt, e keni menduar njė kohė tė caktuar pėr tė realizuar dasmėn?

Bleona: Unė qė prej fundit tė muajit gusht jam nė Amerikė dhe lėviz vetėm pėr koncerte. Kėshtu, nė projektet e mia tani janė dy videot e albumit dhe videoja me Treandafilon pėr t’u bėrė. Vetėm pasi tė mbaroj kėto dhe tė jem si unė dhe Gani mė tė ēlodhur e mė tė qetė, do tė merremi me ceremoninė e dasmės. Fakti qė njerėzit nuk mė kanė parė kėtu qysh prej fundit tė gushtit, do tė thotė se unė jam nė Amerikė dhe jo se jam ndarė.

Keni qenė nė krah tė Behgjet Pacollit gjatė fushatės sė tij elektorale, e madje edhe keni bėrė njė kėngė pėr tė. Cilat janė lidhjet tuaja me tė?

Bleona: Mund ta konsideroj si ftesė qė mė bėri Behgjeti pėr nė fushatėn e tij, pasi Behgjet Pacollin unė e njoh prej 10 vjetėsh dhe e shihja si detyrė qė unė tė merrja pjesė nė fushatėn pėr tė. Kam kėnduar thjesht pėr Behgjetin pėr miqėsi. Ndėrkohė, kėnga “Zero tolerancė” ėshtė bėrė enkas pėr t’u kėnduar gjatė kohės sė fushatės.

Sapo ka nisur tė shfaqet klipi juaj i ri “Qejfin gruas mos ia prish”, ku shfaqeni shumė ndryshe. Si ka lindur ideja pėr tė realizuar njė klip tė tillė?

Bleona: Ėshtė njė kėngė, ku teksti shkon vijueshmėrisht me klipin. Mendoj se ėshtė realizuar si duhet dhe njerėzit do tė kenė interes pėr tė. Videoja ėshtė mjaft ekspresive, pasi ėshtė marrė filmi “Kapedani”, qė ėshtė film strikt pėr nėnshtrimin e femrės, dhe pėrgjigja ėshtė nė mes tė videos, nė momentin kur gocat janė thuajse nudo dhe ajo qė i vendos aty ėshtė, “Kjo ėshtė paturpėsi”. Ėshtė njė kėngė qė ka mjaft ekstravagancė dhe kontrast. Po ashtu ėshtė edhe njė moment nė refren, qė “tė dielėn e ka pushim”. Janė gjėra tė menduara nė ēdo detaj.

Jemi nė ditėt e fundit tė 2007-ės. Si ka qenė ky vit pėr ju?

Bleona: Mund ta konsideroj njė nga vitet mė tė ngarkuar. Kam kaluar mjaft pak kohė nė shtėpi dhe familjen kėtu nė Tiranė e kam parė shumė kalimthi. Pasi qė nė fillim tė vitit kam pasur njė punė intensive pėr nxjerrjen e albumit dhe kombinimit tė koncerteve, dhe mė mbetej shumė pak kohė pėr tė shkuar nė shtėpi. Nė Kosovė, albumi ka pasur njė jehonė tė madhe dhe ka qenė i mbuluar me billbordera. Kam kaluar njė kohė tė ngjeshur me punė, pasi nė kontratėn e albumit ishte tė realizoja 4 video. Janė realizuar dy, “Manderinė” dhe “Qejfin gruas mos ia prish” dhe janė pėr t’u bėrė edhe dy video tė tjera. Akoma na kanė ngelur edhe dy javė nga viti 2007, tė cilat unė edhe kėto i kam tė zėna, pasi kam xhirime nė Kosovė pėr koncertin e Vitit tė Ri. Nė fakt, kėtė vit jam marrė mė tepėr me Kosovėn, prandaj edhe njerėzit nuk mė kanė parė kėtu. Katėr videot qė kam nė kontratė me albumin, kanė shtyrė edhe videoklipin me Treandafilon, pasi nuk kam pasur kohė tė xhiroja kėngėn dhe ende nuk e kam ndarė mendjen pėr ta bėrė nė Shqipėri, apo nė Greqi.

Nė fakt, klipi me Treandafilon u tha se do tė dilte kėtė vjeshtė?

Bleona: Po, siē e thashė dhe mė lart, ai ka ngelur pezull pėr shkak tė punėve tė mia tė tjera, klipet, koncertet etj. Megjithatė, ajo ėshtė njė gjė qė unė do ta bėj me tė mbaruar dy klipet e albumit dhe ajo qė mė ēudit, ėshtė se nė tė vėrtetė askush nuk u mor me ēfarė u bė me videon e Treandafilos, por njerėzit merren me gjėra tė tjera tė parėndėsishme, apo edhe me sajesa tė llojit Bleona u nda nga burri…

Ku do t’i kalosh festat e fundvitit?

Bleona: Pėr Krishtlindje do tė jem nė Bruksel, ku do tė vijė edhe Gani, por ftoj edhe ata gazetarė qė kanė vizė “Shengen”, tė vijnė nėse duan dhe tė shohin qė im shoq do tė jetė atje.

Keni menduar ndonjė dhuratė pėr bashkėshortin tuaj?

Bleona: Nuk kam menduar, pasi blej gjėra nė mėnyrė konstante dhe kėshtu qė nuk kam menduar njė gjė nė fakt. Unė kujdesem pėr anėn estetike tė tim shoqi; sa herė ble diēka pėr vete, i blej dhe atij. Nė Amerikė festohen mjaft Krishtlindjet dhe si grua e mirė, unė duhet tė bėja kartolina, por unė preferoj mė mirė tė kėndoj atė ditė…

Ēfarė marrėdhėnie keni me kėngėtarėt e tjerė?


Bleona: Zakonisht me kėngėtarėt e Kosovės kam marrėdhėnie mė tė mira, pasi kėndojmė bashkė nė shumė koncerte. Me kėngėtarėt shqiptarė mė pak, pėrveē dorės sė vjetėr kur unė kam qenė fėmijė dhe me ta vazhdoj ende tė ruaj miqėsi.

Cila ėshtė gjėja qė ju bėn mė tė lumtur?

Bleona: Marrėdhėnia qė kam me Ganin. Artistėt nė botė kanė njė jetė tė shkatėrruar, unė jam e lumtur se jam mirė.

Ēfarė vlerėson mė shumė tek ai?

Bleona: Sinqeritetin. Ėshtė mjaft i sinqertė dhe kjo mė tėrheq tek ai. Ndėrkohė qė ka dy sy shumė tė bukur.

Me ēfarė po merresh aktualisht?

Bleona: Koncertet i lėnė vendin njėri-tjetrit dhe gjatė kėtyre kohėve nuk kam as mundėsi tė pushoj. Megjithatė, tė kėnduarit ėshtė ajo qė mė bėn mua tė lumtur, kėshtu qė nuk mė lodh mė kjo gjendje. Kėtė fundjavė do tė jem nė Kosovė, pasi po pėrgatitet koncerti pėr Vitin e Ri dhe kėto ditė bėhen xhirimet pėr tė. Pastaj, me tė pėrfunduar punė nė Kosovė, do tė udhėtoj drejt Brukselit pėr koncertin e Krishtlindjeve, qė do tė organizohet atje. /bluetooth/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bleona: Nuk jam ndarė me Ganiun, do bėj sė shpejti dasmėn
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: