ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje   Mon Jul 21, 2008 4:00 pm


Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje
Mes saj dhe tė dashurit tė saj nuk ka asnjė ftohje. Edhe pse nė jo pak tė pėrditshme ėshtė komentuar diēka e tillė, nė kėtė rast nuk ka asnjė gjė tė vėrtetė. Kėngėtarja Ēiljeta Xhilaga vjen nė kėtė rrėfim pėr tė na treguar marrėdhėnien e saj tė dashurisė, duke pohuar se ėshtė plotėsisht e lumtur me tė dashurin e saj, Romeo.
Po kalon kohėn e saj mė tė mirė, ku ndihet absolutisht e realizuar; ėshtė 22 vjeē, ėshtė studente nė vitin e katėrt, ka njė familje tė mrekullueshme, po pėrjeton dashurinė e vėrtetė, ka njė karrierė jo pak tė suksesshme nė muzikė, ka arritur tė ketė njė ekonomi tė saj, e ndėrkohė ėshtė konkurrente nė festivalin “Kėnga Magjike”, ku pėr tė mė e rėndėsishme se njė ēmim ka rėndėsi paraqitja e saj.

Pėrse keni zgjedhur tė kėndoni tek “Kėnga Magjike” dhe jo tek ndonjė festival tjetėr?

Ēiljeta: Arsyeja ėshtė se “Kėnga Magjike” ėshtė njė festival qė mė pėlqen shumė pėr mėnyrėn si ėshtė i ndėrtuar, pėr seriozitetin e artistėve qė marrin pjesė. Pastaj, tashmė ai ėshtė njė eveniment qė ka krijuar njė traditė tė mirė, ka njė impakt tė madh tek publiku dhe nuk ka hile. Kėto gjėra mė kanė shtyrė tė jem edhe unė aty.

Pretendoni pėr ndonjė ēmim?

Ēiljeta: Nuk pretendoj pėr ndonjė ēmim, jo pėr tė nėnvlerėsuar kėngėn, por pėr faktin se unė asnjėherė nuk hyj nė njė konkurs-festival pėr ēmim. E rėndėsishme pėr mua pėrherė ka qenė njė pjesėmarrje e mirė dhe tė lė njė shije tė mirė me ēdo kėngė qė unė konkurroj. Ky ka qenė qėllimi im gjithmonė, tė paraqitem denjėsisht.

Dihet qė do tė ndahen disa ēmime, pėr ju cili ėshtė ēmimi qė do tė donit tė merrnit nga ky Festival?
Ēiljeta: Ēmimi “Jon Muzik”, pasi ka emrin Joni, qė ėshtė i djalit tė producentit, Ardit Gjebrea dhe qė unė jam shumė e apasionuar pas Jonit nė tė vėrtetė.

Jeni parė kohėt e fundit nė disa aktivitete vetėm, pa Romeon. Si po shkon marrėdhėnia juaj me Romeon? Ėshtė e vėrtetė se ka njė ftohje mes jush?
Ēiljeta: Marrėdhėnia jonė shkon shumė mirė dhe tė dy jemi mjaft tė kėnaqur me njėri-tjetrin. Mund tė them me bindje se jemi tė lumtur. Nuk ka asnjė ftohje mes nesh, tė gjitha kėto s’janė aspak tė vėrteta. Ne jemi gjithė kohės bashkė, madje edhe nė fundjava kur unė kam koncerte, Romeo ėshtė me mua.

Dy vjet bashkė e konsideroni veten si njė ēift i konsoliduar tashmė?

Ēiljeta: Jemi tė lumtur dhe sigurisht qė tashmė jemi njė ēift i konsoliduar, qė kemi kaluar disa faza tė rėndėsishme nė lidhjen tonė. Tani dimė t’i dallojmė gjėrat qė pėlqejmė mė shumė tek njėri-tjetri. Kėshtu, Romeo ka njė ka karakter tė fortė. Ka njė sedėr tė paparė dhe ėshtė shumė tolerant. Kėto janė cilėsi qė mė pėlqejnė shumė tek ai.

Ke frikė nga monotonia e njė lidhjeje?

Ēiljeta: Ēdo lidhje e gjatė ka fazat e saj. Por monotonia mund tė them se ėshtė njė fazė qė tashmė ėshtė kaluar nga tė dy ne, kėshtu qė nuk kam mė frikė prej saj.

Pas kaq kohė lidhjeje, duket nė sfond ndonjė fejesė apo bashkėjetesė?
Ēiljeta: Jo, akoma. Mendoj se ėshtė herėt pėr plane tė tilla. Pastaj, ndihemi shumė mirė aktualisht, kėshtu qė nuk e shohim as njėrėn dhe as tjetrėn si domosdoshmėri pėr momentin. /bluetooth/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēiljeta: Mes meje dhe Romeos nuk ka asnjė ftohje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: