ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shpat Kasapi tregon tė vėrtetėn rreth vajzės qė simpatizon aq shumė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Shpat Kasapi tregon tė vėrtetėn rreth vajzės qė simpatizon aq shumė   Mon Jul 21, 2008 3:59 pmShpat Kasapi tregon tė vėrtetėn rreth vajzės qė simpatizon aq shumė
Prej disa kohėsh po pėrjeton njė ndjesi qė do tė donte ta konsolidonte mė tej. Ėshtė i lumtur, dhe angazhimet mė nė vėmendje tė tij po i ecin mjaft mirė. Shpat Kasapi, kėngėtari nga Maqedonia aq i dashur dhe i adhuruar nga vajzat shqiptare e mė gjerė, tregon pėr herė tė parė gjithė tė vėrtetėn mbi vajzėn qė simpatizon aq shumė. Njohja e tyre, preferencat dhe tėrheqja pas njėri-tjetrit. Kėto dhe shumė detaje tė tjera rreth Kasapit mund t’i lexoni nė kėtė intervistė ekskluzive qė ka dhėnė ai pėr "Bluetooth".
Ku ėshtė Shpati kėto ditė, ēfarė po bėn?

Shpati: Aktualisht po punoj nė disa projekte. Po bėj disa kėngė tė reja, dhe po bėhem gati pėr njė video klip qė do tė shoqėrojė njė nga kėto kėngė. Video klipi do tė punohet nė Shkup, dhe besoj se do tė dalė i bukur. Pėr lokacionet nuk kemi vendosur ende, por gjithsesi nė Shkup do tė bėhet. Risi nė kėtė rast ėshtė njė potpuri kėngėsh me Rovena Stefėn.

Jeni i zėnė me projektet e Vitit tė Ri, si duket agjenda e juaj kėtė fundvit?

Shpati: Kam mjaft incizime, kam shumė punė, disa i kam mbaruar shumė tė tjera ende po i vazhdoj. Kam kryer incizimet kryesisht tek programet e produksioneve nė Kosovė, po ashtu edhe tek programet e Vitit tė Ri nė disa televizione.

Pėrveē muzikės, keni ndonjė angazhim tjetėr?

Shpati: Po, jam student nė fakultetin e Shkencave Politike nė Universitetin e Shkupit. Por angazhime tė tjera, si ndonjė punė tė pėrhershme nuk kam. I pėrkushtohem shumė muzikės, mbase 100%.

Kėngėt e juaja zakonisht po bėhen hit, me kė bashkėpunon, kush i shkruan tekstet, kush e bėn muzikėn?

Shpati: Po ka shumė personazh me tė cilėt punoj bashkė. Shembull sė fundi kėngėt e mia i kanė bėrė Ejup Shabani e Fatmir Muja, ndėrsa dy kėngė tjera nga Avni Qahili me tė cilin punoj mė shpesh. Ndėrsa kohėve tė fundit po bashkėpunoj me njė kompozitor maqedonas, i quajtur Gabrovksi.

Ku mendoni se qėndron ēelėsi i kėtij suksesi?

Shpati: Thjesht ėshtė modestia ime, pėrkushtimi, pėrgjegjėsia ndaj profesionit me tė cilin merrem. Por padyshim qė kėtu ndikon shumė edhe dhuntia e natyrės, si zėri apo looku i cili kohėve tė fundit luan njė rol shumė tė rėndėsishėm.

Jeni nė lidhje dashurie me njė vajzė miss nė Shqipėri, si jeni njohur me tė?

Shpati: Nė fakt me vajzėn nuk jam ende nė lidhje, por kemi njė simpati tė ndėrsjellė pėr njėri-tjetrin. Ajo nuk ėshtė nga Shqipėria por nga Mali i Zi. Quhet Afėrdita Dreshaj, por nė Shqipėri jemi parė duke qėndruar bashkė nė kafe, dhe janė folur fjalė qė jemi nė lidhje, por nuk ėshtė e vėrtet lidhje dashurie mes nesh ende nuk ka. Por kjo nuk do tė thotė qė njė ditė nuk do tė ketė, sepse ėshtė e vėrtet qė kemi tė dy simpati mes njėri-tjetrit.

Por ju jeni shpesh me tė dhe mediat kanė folur shumė...

Shpati: Po jam parė me tė ėshtė e vėrtet, por ja qė doli se mediat nuk godasin gjithmonė. Edhe gazetarėt gabojnė dhe kanė gabuar nėse e kanė cilėsuar lidhjen si tė tillė, pa qenė ende.

Jeni nė kontakt me kėtė vajzė?

Shpati: Po ne jemi nė kontakt tė vazhdueshėm dhe tė shpeshtė.

Ēfarė ēmoni mė tepėr tek ajo, thjesht bukurinė apo ndonjė dhunti tjetėr?

Shpati: Po tek ajo mė pėlqejnė shumė tipare ndoshta tė fshehta qė unė kam zbuluar gjatė qėndrimit me tė. Mė pėlqen modestia e saj, sinqeriteti, zemėrbutėsia por natyrisht edhe bukuria e veēantė qė ajo ka. Por sėrish them se gjithė kjo simpati nuk do tė thotė qė mund tė konsiderohet lidhje dashurie. Sigurisht do tė mė pėlqente shume tė ishte tamam e tillė, por ende nuk quhemi tamam tė tillė.

Si ėshtė njė ditė e juaja, duke filluar nga ora e zgjimit, deri nė orėt e vona tė natės?

Shpati: Pas kafes sė mėngjesit, unė shkoj nė leksione nė fakultet ku kaloj njė pjesė tė mirė tė ditės. Pastaj dal me shokėt pėr kafe, apo pėr tė luajtur ndonjė lojė Play Station. Ndėrsa pjesa tjetėr e ditės mbetet pėr angazhimet e tjera nė muzikė.

Qėndroni shumė nė lokale, preferoni jetėn e natės?

Shpati: Dal shumė rrallė. Nuk ėshtė se nuk preferoj tė dal, por nuk kam shumė kohė, kam shumė angazhime. Por edhe ruhem qė tė mos jem gjithkund, nė njė mėnyrė tė mos imponohem tė mos jem shumė i dukshėm.

Merreni me sport, apo ndonjė aktivitet tjetėr, kur keni kohė tė lirė?

Shpati: Shumė shpesh luaj basketboll me shokėt, por preferoj shumė edhe fitnesin.

Lexoni shumė, dhe ēfarė ju pėlqen mė shumė?

Shpati: Unė lexoj kur kam kohė tė lirė. Kam literaturėn e detyrueshme pėr fakultet, por preferoj tė lexoj etikė qytetare, libra tė ndryshėm nga arti.

Me kė konsultohesh pėr lookun tėnd, kush kujdeset pėr veshjet e tua?

Shpati: Konsultohem me njė profesionist siē ėshtė Armendi. Ai pėrkujdeset pėr lookun tim. Edhe nė kėtė pikė ka shumė rėndėsi profesionalizmi, dhe Armendi ėshtė i tillė.

Shpati ėshtė njė djalė i dėgjueshėm pėr prindėr dhe mjaft besimtar, ėshtė kjo rezultat i njė kulture familjare apo ka ndikuar diēka tjetėr nė kėtė aspekt?

Shpati: Po tek unė padyshim qė ka ndikuar kultura familjare dhe edukimi. Por karakteri krijohet me kohė sipas pėrvojės jetėsore. Nuk mund tė them saktė se ka pasur njė faktor tjetėr qė ka ndikuar tek karakteri im pos kulturės familjare.

Ndėrsa po flasim ju sapo keni dalė nga xhamia...

Shpati: Po unė jam shumė besimtar, dhe e ndjej pėr obligim tė jem i tillė. Kjo gjė mė bėn tė ndihem mė mirė.

Ēfarė ju shtyn tė bėheni besimtar i devotshėm?

Shpati: Frika nga zoti, dėshira pėr tė bėrė gjėra tė mira. Falja dhe pėrkushtimi ndaj besimit ėshtė njė lloj disipline qė kam krijuar nė jetėn time. Mund tė them se ėshtė njė disiplinė e pėrkryer, qė e mbush karakterin tim, e forcon atė, por jo vetėm mua. Besimi e forcon ēdo njeri.

Ėshtė Shpati djalė shtėpiak, pėr t’i ardhur nė ndihmė prindėrve kur ata kanė ndonjė nevojė?

Shpati: Jam i dėgjueshėm pėr ta.

Po tė mos ishe kėngėtar, ku do ta shihnim Shpatin sot?

Shpati: Do tė isha ose nė ndonjė fushė tjetėr arti, gjė pėr tė cilėn unė besoj se kam talent, ose do tė isha njė sportist,
saktėsisht njė basketbollist i mirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shpat Kasapi tregon tė vėrtetėn rreth vajzės qė simpatizon aq shumė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: