ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
meda beqiri 2012 druri dashurie krasniqi nokia gjata shkronja kosoves celular murlan loja ismajli numri double anglisht komandat numrin nika PORNO dashuri BAJRAM gashi genta elvana
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Dashuritė e Elvanės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Dashuritė e Elvanės   Mon Jul 21, 2008 3:57 pm


Dashuritė e Elvanės
Kush ėshtė dashuria e fundit? Po mashkulli mė seksi? Pse e dėshiron njė fustan tė bardhė? Kush t’ia ketė dhuruar njė buqetė gjigande me lule natyrale. Tė gjitha kėto dhe shumė tė tjera Elvana Gjata i ka zbuluar pėr shtojcėn e gazetės Koha Jonė, "Koha VIP".
Le ta nisim nga bukuria. Ti a ke ndonjė recetė sekrete?

Elvana: Atė qė kanė tė gjitha vajzat, tė qenurit origjinale dhe e thjeshtė.

Cili ėshtė zakoni yt mė i mirė?

Elvana: Bėj ēmos qė tė mos vonohem kur lė ndonjė takim.

Po mė i keqi?

Elvana: Qė vonohem gjithmonė.

Pa cilin makiazh nuk mund tė bėsh dot?

Elvana: Pa rimelin.

Pa cilin aksesor nuk do tė mund tė rrije dot?

Elvana: Vathėt mė pėlqejnė shumė dhe janė aksesorėt qė pėrdor mė shumė, pa harruar njė orė qė nuk e heq nga dora, pasi ėshtė dhuratė nga motra ime, e cila ndodhet larg.

Cilat janė ikonat e tua tė modės?

Elvana: Versace, Chanel, Elie Saab etj.

Cila ėshtė modelja jote e preferuar?

Elvana: Janė dy , Naomi Campbell dhe Victoria Beckham.

Cila ėshtė kėshilla mė e mirė e modės qė nuk e ke marrė kurrė?

Elvana: Tani qė e mendoj asnjėherė s’mė kanė thėnė se tė vishesh sipas qejfit tėnd, dukesh mė moderne…

Cila ėshtė fraza qė tė duket mė e bezdisshmja pėr ta ripėrsėritur?

Elvana: Tė shtrihesh e vdekur pėr gjumė dhe tė pėrsėritėsh fjalėn “ju lutem mė mbuloni!” (qesh).

Nėse do tė kishe qenė ngjyrė, cilėn ngjyrė do tė preferoje tė ishe?

Elvana: E verdhė si flutura e majit.

Po nėse do tė kishe qenė kėngė?

Elvana: Do preferoja prapė tė isha kėnga e Florit.

Njė gur i ēmuar?

Elvana: Rubin.

Njė stinė?

Elvana: Vera, jo vetėm se ėshtė e nxehtė, por edhe sepse ėshtė stina mė e dashur pėr tė gjithė.

Njė pije?

Elvana: Verė e kuqe.

Njė veshje?

Elvana: Njė fustani mrekullueshėm nuseje, nė mėnyrė qė tė isha veshja mė e rėndėsishme nė jetėn e njė vajze.

Njė gjendje shpirtėrore?

Elvana: Megjithėse zgjat shumė pak, do tė doja tė isha lumturi.

Njė mbiemėr?

Elvana: Gjata.

Cila ėshtė dita mė e lumtur e jetės tėnde?

Elvana: Kam pasur shumė momente tė lumtura dhe nuk mund tė veēoj ndonjė. Mund tė them qė kanė pasur lidhje me familjen time dhe me muzikėn.

Cila ėshtė gjėja e parė qė bėn kur zgjohesh nė mėngjes?

Elvana: Pėrkėdhel macen, qė fle me mua. Pastaj rutinėn e zakonshme, higjienėn personale.

Ēfarė ka gjithmonė mbi komodinėn tėnde?

Elvana: Ėshtė gjithmonė Bibla, njė libėr artistik dhe ndonjė ėmbėlsirė.

Cili ėshtė ushqimi yt i preferuar?

Elvana: Tė them tė drejtėn, jam njė hamėse e madhe, s’bėj naze pėr asgjė.

Cilat janė pushimet qė do tė tė pėlqenin mė shumė?

Elvana: Nė njė shtėpi nė mal, nė kohė dimri, me miqtė e mi mė tė mirė.

Cili ėshtė albumi i parė muzikor qė ke dėgjuar?

Elvana: Albumi i sopranos Maria Callas, pasi motra ime studion pėr muzikė teatri dhe kur isha e vogėl mė pėlqente tė dėgjoja ēdo gjė qė mė sugjeronte ajo. Gjė qė vazhdoj ta bėj akoma.

A ke frikė nga plakja?

Elvana: Tani pėr tani jo.

Mes gjithė dhuratave qė tė kanė bėrė nė gjithė kėto kohė, cila ėshtė mė e preferuara pėr ty?

Elvana: Njė buqetė gjigande me lule tė shumėllojshme natyrale.

Cili ėshtė shkrimtari yt i preferuar?

Elvana: Ka shumė, por tani mund tė pėrmend Dino Buzzatin.

Cila ėshtė banda muzikore qė pėlqen mė shumė?

Elvana: Nrg band.

Po skuadra jote e zemrės cila ėshtė?

Elvana: Nuk mė pėlqen shumė futbolli, por kur ka ndeshje bėj tifo pėr Kombėtaren tonė.

Cilat janė tre gjėrat qė ėndėrron tė bėsh deri nė fund tė jetės?

Elvana: Tė kėndoj, tė lexoj dhe pse jo tė shikoj…

Nėse do tė mund tė ftoje pėr darkė ndonjė personazh, edhe ata tė kohės sė shkuar, kė do tė zgjidhje?

Elvana: Njė personazh nga tragjeditė e Shekspirit, Hamletin pėr shembull.

Nėse do tė kishe mundėsi pėr tė jetuar nė njė kohė tjetėr, cilėn epokė do tė zgjidhje?

Elvana: Periudhėn e Rilindjes.

Kur tė ka zėnė qymyri pėr herė tė parė?

Elvana: Herėn e fundit.

Cili ėshtė mashkulli mė seksi nė botė pėr ty?

Elvana: Ai…

Cili ėshtė defekti mė i shėmtuar pėr njė mashkull sipas teje?

Elvana: Tė merret me fjalė, defekt tė cilin e kanė femrat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dashuritė e Elvanės
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: