ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 E dashuroj skenėn shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: E dashuroj skenėn shqiptare   Mon Jul 21, 2008 3:54 pm


E dashuroj skenėn shqiptare
Kėngėtarja ekspresive e ēmimeve tė parė tė festivaleve ėshtė rikthyer. E kėtė herė pėr tė marrė sėrish duartrokitjet dhe inkurajimin e publikut, qė e mbėshteti qysh herėt. Edhe nėse do tė merrte ndonjė ēmim nuk do tė ishte keq, megjithatė ky nuk ėshtė mė qėllim nė vetvete.
Aurela Gaēe ka ditė qė ėshtė shfaqur nė rrugėt e Tiranės e gjithashtu edhe pėrmes ekranit, me kėngėn e saj tė re, “Hape veten”, me tė cilėn edhe konkurron nė festivalin “Kėnga
Magjike”.

Po cilat janė projektet e reja tė kėngėtares, jeta mes Shqipėrisė dhe Amerikės, zhgėnjimet dhe emocionet qė ka marrė?! Ajo vjen nė njė intervistė ekskluzive pėr “Bluetooth”, ka rrėfyer vetė gjithēka…

Kjo vizitė e juaja nė Tiranė i dedikohet Festivalit “Kėnga Magjike”?

Aurela: Ardhja nė muajin tetor nė Tiranė ishte vendosur qė gjashtė muaj mė parė, sepse nė Amerikė gjėrat planifikohen dhe mua mė duhet t’i mbyllja punėt e mia atje pėr tė ardhur nė Tiranė. “Kėnga Magjike” ka dalė rrugės. Nė fakt kisha ftesė pėr tė kėnduar edhe tek “Kėngėt e Shekullit”, por qė pėr fat tė keq koha nuk korrespondonte me punėt dhe programet e mia. “Kėnga magjike” jo vetėm qė ishte njė ftesė, por qė shkonte paralel edhe me dėshirėn time pėr t’u shfaqur nė Shqipėri. Pasi edhe unė kisha nevojė pėr njė dalje dinjitoze nė njė skenė tė vėrtetė dhe ky festival ėshtė i tillė.

Me ēfarė konkurroni nė kėtė festival?

Aurela: Ėshtė njė kėngė e kompozuar nga Flor Mumajezi, e shkruar nga Timo Flloko, “Hape veten” dhe qė ėshtė njė kėngė qė fillimisht u nis pėr albumin tim. Ėshtė njė kėngė qė nis qetė, e megjithatė ka edhe rritjet e saj, ku mendoj se shfaqet Aurela e sotme me atė tė
dikurshmen.

Ėshtė folur nė fakt shumė pėr albumin tuaj. Si po shkojnė pėrgatitjet pėr tė?

Aurela: Nė lidhje me albumin tim jam nė njė dilemė pėr faktin se ēfarė muzike do tė pėrmbajė ky album. Pasi nė fillim unė jam prezantuar tek publiku me kėngė tė lehta dhe mė pas edhe me kėngėn popullore. E mėdyshja ishte nėse do tė nxjerr njė album apo dy, nė tė dy gjinitė e muzikės. Tani jam nė fazėn e zgjedhjes sė autorėve, jam duke studiuar nė fakt qė ky album tė jetė sa mė shpejt dhe sa mė mirė nė treg.

Pas Kėngės Magjike do tė rikthehesh sėrish nė Amerikė?

Aurela: Po, mbas sezonit tė “Kėngės Magjike” do tė kthehem nė Amerikė, nė muajin dhjetor. Megjithatė, nė Shqipėri do tė rikthehem sėrish edhe shpesh. Nė muajin mars do tė jem enkas pėr albumin tim.

Po nė Festivalin nė RTSH pėrse nuk do tė merrni pjesė? Keni ndonjė zhgėnjim prej tij?

Aurela: Nuk kam ndonjė zhgėnjim prej tij, por arsyeja ėshtė se unė marr pjesė nė Kėngėn Magjike pasi ėshtė njė festival me shumė ēmime dhe nuk ėshtė ajo trysni qė ėshtė nė festivalin nė RTSH, ku jepet vetėm njė ēmim. Unė vij nė njė festival pėr tė kėnduar pėr qejf, unė kam dėshirė tė dalė nė skenė, ashtu si dikur, kur erdha nga vendlindja ime nė Tiranė qė kisha dėshirė tė dilja nė skenė, edhe tani kėshtu ėshtė. E rėndėsishme ėshtė qė unė dal sėrish nė skenė, nėse marr njė ēmim mirė ėshtė, nėse jo nuk ka problem. Unė deri mė sot troftė i kam marrė falė punės sime dhe kjo mė bėn tė ndihem mirė.

Njė vit mė parė u kthyet nė Tiranė pas njė mungese relativisht tė gjatė. Cila ėshtė gjėja qė ju bėri mė shumė pėrshtypje?

Aurela: Shumė gjėra, por doja t’u tregoja njė impresiono timin. Jonida Maliqin e kam lėnė tė vogėl dhe mė ka bėrė pėrshtypje tė madhe kur erdha si e ftuar nė Festival nė dhjetor. Pėrveē mikes sime tė ngushtė, Eli Fara, e cila mė mbėshtet gjithmonė, Jonida Maliqi pasi unė kam mbaruar kėngėn mė ka ardhur mė ka pėrqafuar dhe me lot nė sy mė ka thėnė “Faleminderit, qė na solle kėtė emocion”. Dhe sinqerisht ėshtė e mrekullueshme kur njė artiste merr vlerėsime nga njė kolege dhe gjej rastin t’i uroj Jonidės shumė suksese.

Na trego diēka pėr jetėn nė Amerikė?

Aurela: Nė Amerikė jetoj me motrėn time, Blertėn. Ajo ka qenė edhe arsyeja e largimit tim, pasi unė dhe ime motėr jemi shumė tė lidhura dhe e kam rritur vetė nė fakt, e mė dukej si detyrim ikja me tė. Ajo tashmė ėshtė rritur dhe ėshtė bėrė ashtu si unė e doja, shumė e fortė dhe e zonja. Kemi njė lidhje mjaft tė veēantė, madje edhe nė muzikė, fjala e saj ka shumė peshė tek unė. Ėshtė njė kritike e imja, kjo edhe pasi ka njė shije tė tmerrshme pėr artin. Fakti qė edhe studion pėr aktrim, por edhe duke njohur tė renė, mė ndihmon dhe nuk mė lė mua tė vjetrohem. Mė servir gjėra tė reja, tė cilat edhe do t’i kem nė album. Ajo qė mė thotė ėshtė se duhet t’i mėshoj shumė tregimit tė vetvetes. Ėshtė njė gjė, qė nėse do tė jesh mirė nuk duhet ta tregosh kėtė vetėm me flokėt, apo me look-un nė tėrėsi. Dhe unė dua tė tregoj veten time, Aurelėn e vėrtetė nė kėtė album.

Publiku shqiptar, sa ju mungon nė USA?

Aurela: Mė mungon skena shqiptare nė fakt, e nėse do tė kisha ardhur mė parė nė Shqipėri, padyshim qė do tė isha tek Kėngėt e Shekullit. Por tani ardhjet e mia nė Tiranė tashmė do tė jenė tė shpeshta. Ajo qė mė ka emocionuar kėto ditė qė kur ndodhem nė Tiranė, ėshtė se rrugės mjaft njerėz mė flasin, mė pėrshėndesin dhe ndjej mjaft dashuri pėr ta dhe mė ka prekur kjo gjė nė fakt. Duke qenė kėtu mė parė nuk e vija re ose nuk e perceptoja kėtė mbėshtetje, por ngaqė mė ka munguar, tani e shoh dhe ėshtė njė dashuri e pamasė. Artisti gjithmonė vuan pėr fjalėn e mirė tė publikut. Edhe nė Internet pashė kėto ditė qė publiku im nė Amerikė mė shkruante qė do tė votojnė pėr kėngėn time nė Festival. Gjendem mes dy dashurive dhe ndihem mirė, sepse pėr kėtė kam luftuar dhe shpresoj tė mos i zhgėnjej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
E dashuroj skenėn shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: