ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
genta dashurie PORNO elvana druri gjata numrin kosoves celular 2012 ismajli krasniqi beqiri komandat double shkronja meda nika loja murlan dashuri nokia BAJRAM anglisht gashi numri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist   Mon Jul 21, 2008 3:51 pmYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist
I pėrshkruar si talent qė premton shumė, i cili pėr njė kohė tė shkurtėr filloi tė pushtonte zemrat e adhuruesve tė muzikės si nė vendlindjen e tij, Maqedoni, ashtu edhe nė Shqipėri e Kosovė, kėngėtari Ylker Baliu, nė kohėn e fundit sikur ėshtė zhdukur nga skena muzikore.
Megjithatė, Telegrafi ka rėnė nė gjurmėt e tij, dhe ka zbuluar se, Ylkeri pėr momentin ėshtė duke e perfeksionuar edhe njė profesion tjetėr – styling-un.

Nė vijim, nga njė intervistė e shkurtėr tė realizuar me Ylkerin, do tė mėsoni mė shumė, se ku ėshtė ai, me ēfarė merret, dhe cilat janė planet e tij tė mėtutjeshme.

Telegrafi: Ku ėshtė zhdukur Ylkeri nė kohėn e fundit dhe me ēka merret?

Ylkeri: Po ėshtė e vėrtetė – nė kohėn e fundit nuk kam qenė gjithaq prezent nėpėr emisionet televizive dhe intervista, vetėm pėr faktin se jam i zėnė me shkollim. Pėr momentin jam duke studiuar styling-un nė Beograd.

Telegrafi: Ylkeri dhe muzika – ku takohen sot?

Ylkeri: Sa i pėrket anės muzikore, atė natyrisht nuk e kam harruar dhe sapo tė kthehem nė Maqedoni, do ta lansojė singlin tim tė radhės, bashkė me video-klip, qė do tė jetė njė pilot-kėngė. Pėrkundėr faktit qė nuk kam shumė kohė t’i pėrkushtohem muzikės, kėtė gjė dua ta realizojė, qė t’ju tregojė njerėzve se nuk kam dhėnė dorėheqje prej muzikės.

Telegrafi: Diēka rreth video-klipit dhe kėngės – a do tė jetė e ngjashme me hit-kėngėn tuaj “Ah sa kam gabu”, apo do tė ketė ndonjė ndryshim tė zhanrit?


Ylkeri: Video-klipi do tė xhirohet nė Beograd nė bashkėpunim me kompaninė Fabrika Production, ndėrsa kėnga do tė jetė sėrish njė baladė, e stilit - Ah sa kam gabu...

Telegrafi: Ēka tė shtyri tė merresh edhe me profesionin e styling-ut?

Ylkeri: Njė kohė tė gjatė kam menduar tė hapja sallonin tim nė Maqedoni. Edhe pse kisha prirje pėr kėtė profesion, primaren se kisha “shkollėn” – ndėrsa shumė e shumė njerėz mė kanė kaluar nėpėr duar, duke i rregulluar nė mėnyrė amatore – por ēdoherė me sukses. Tashmė i shoh punėt ndryshe, ngase kemi seminare e gjėra tė tilla dhe shpresoj qė, nė njė tė ardhme do tė bėhem stilist dhe fotograf i mirė – po kėtė t’ia lėmė kohės, ndaj nuk dua tė premtoj shumė.

Telegrafi: Ēka konsideroni si sukses tė deritashėm nė karrierė?

Ylkeri: Jam shumė krenar qė me pak punė kam arritur diēka. Pjesėmarrja ime nė TOP-FEST dhe POLI-FEST ka qenė e paplanifikuar, ndėrsa me idetė e motrės time kam shkuar dhe me sukses kam kaluar nė te dy festivalet. Ka shumė kėngėtar qė kanė spote dhe albume, mirėpo qė nuk mbulohen nga mediumet.
Unė i falėnderohem zotit qė mė ka dhėnė zėrin, ndėrsa motrės time pėr pėrkushtimin e saj – ngase pa ndihmėn e saj sot nuk do tė isha bėrė kėngėtar, e as nuk do tė nisesha nė rrugėn e stilizimin. Pra i tėrė suksesi im lidhet me mundin dhe angazhimin e motrės time.

Telegrafi: Diēka rreth planeve tė mėtutjeshme?

Ylkeri: Planet e mia – si e para tė kem shėndet dhe lumturi nė jetė, e pastaj vijnė gjėrat tė tjera. Normal me punė dhe mund pas pak kohe do tė kthehem nė Maqedoni, ku do tė angazhohem seriozisht nė muzikės - siē e thash edhe mė herėt. Po ashtu do tė vazhdojė edhe profesionin e ri tė cilin e dua shumė – styling-un.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: