ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė   Mon Jul 21, 2008 3:50 pm


Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė
Vlerėsimi qė bota e artit fotografik ka bėrė dhe bėn pėr fotografin Fadil Berisha, i cili i tregoi Amerikės shqiptarėt e bukur, na ngjall njė krenari tė natyrshme pėr bashkėkombėsin tonė dhe na nxit qė tė kėtė figurė tė shquar ta bėjmė tė njohur gjerėsisht nė Kosovė dhe dashamirėt e kėtij arti tė pėrfitojnė nga krijimtaria e tij artistike.
Veē faktit se ėshtė i pėrzgjedhuri ekskluziv i modeleve dhe manifestimeve tė bukurisė nė botė, Berisha shpreh entuziazmin e tij, pėr pėrkrahje Akademisė Evolucion, nė Prishtinė.

Gjithmonė i respektueshėm dhe modest, Fadili na njofton pėr planet e tij.

Ēka ju bėri qė tė pranoni kėtė ftesė, mė konkretisht?

Fadil Berisha: Me kėnaqėsi pranova ftesė pėr tė dhėnė kontributin tim nė njė shkollė tė tillė tė vetmen nė rajon, nė gjuhėn shqipe. Akademia e profilit tė tillė, guximi i stafit pėr tė hapur njė shkollė qė kėrkon mund tė madh dhe sakrificė tė madhe ekonomike, karakteri i punės me studentė, mė ngacmoi dėshirėn e kamotshme, qė diturinė dhe pėrvojėn time tė kem mundėsi t’ua jap tė rinjve tė vendit tim.

Cila ėshtė perspektiva e studentėve qė mbarojnė Fotografinė dhe Fashion Design?


Fadil Berisha: Studentėt perspektivėn sė pari duhet ta shohin nė Kosovė. Janė drejtime shumė tėrheqėse dhe tė reja qė tė japin mundėsi pėr punė. Ndėrsa, mė tė mirėt do t’i kenė tė hapura dyert edhe jashtė Kosove.

A ka mundėsi qė ndonjėri nga kėta studentė tė gjej punė nė SHBA?

Fadil Berisha: Po. Akademia Evolucion veē ka marrėveshje me disa shkolla tė njohura nė Itali, ku mund tė vazhdohet masteri, ndėrsa pėr nė SHBA do tė shohim mundėsinė qė mė tė suksesshmit tė kenė mundėsinė e kontaktit me shkolla tė njohura. Cilėsia t’i hap dyert vet.

Di qė keni pasur plane sėrish pėr tė ardhur nė Kosovė, a bėhet fjalė pėr ndonjė datė tė afėrt?

Fadil Berisha: Unė jam gjithė kohės nė lėvizje dhe kam jashtėzakonisht shumė pak kohė tė lirė. Tani qė flas me juve jemi duke bėrė seleksionimin e vajzave nga Kosova pėr “Ford Supermodel Of The World”, qė do tė mbahet kėtė muaj nė Prishtinė.

Ok, Fadil faleminderit pėr intervistėn dhe shpresoj tė ju shohim sa mė shpejt nė Kosovė.

Fadil Berisha: Dhe unė ju falėnderoj dhe ju pėrshėndes te gjithėve. Ju dua shumė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tė gjesh ēelėsin e suksesit tė fotografisė edhe nė Kosovė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: