ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės   Mon Jul 21, 2008 3:47 pm


Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės
E ka nisur karrierėn nė Shkup, ku edhe jeton, mė agjencinė e modeleve “Crno Krak"?, ka marrė pjesė nė shumė spote muzikore shqiptare dhe synon vazhdimin e karrierės nė Gjermani.
Ky ėshtė modeli shqiptar nga Shkupi, 19 vjeēari Refik Xhemaili, i cili hapat e parė nė karrierėn e tij i ka nisur qė para tri vitesh.

Si njė sukses tė ēmuar Xhemaili e vlerėson marrjen e titullit “Mister 2006” nė Maqedoni. Ai po ashtu ėshtė pjesėmarrės nė spotet muzikore tė Rovena Stefės “Llokumi” dhe nė atė tė Big Mamės “Dhėndri”.

Xhemaili, pėr kėto tri vite tė karrierės sė tij, ka marrė pjesė nė shumė sfilita dhe revy mode nė Kosovė, Preshevė, si dhe nė tė gjitha qytet e vendit tė tij, nė Maqedoni.

Momentalisht, ky model, ėshtė duke bashkėpunuar mė stilistin e njohur, Armend Ramadanin, me tė cilin synon realizimin e disa projekteve.

Mirėpo, Xhemaili nuk e ka ndėrmend qė karrierėn e tij ta mbyll vetėm nė Ballkan. Sė fundi ai ka njė ofertė bashkėpunimi nga agjencinė e famshme gjermane tė modės “Modelstyle” ku Xhemaili “pret njė karrierė tė bujshme bashkėpunimi”, ka thėnė ai pėr Telegrafin duke njoftuar se bashkėpunimi pritet tė fillojė sė shpejti.

“Modelimit i janė hapur mundėsitė pėr shfaqjen dhe bashkėpunimin me kompani
tė ndryshme gjė qė, deri mė tani, ka munguar mjaft te shqiptarėt, pra sfera e modelimit pasi qe ka munguar mjaft edhe serioziteti i saj”, kėshtu thotė Xhemaili, duke folur pėr talentet shqiptarė tė kėsaj fushe.

Xhemaili mendon se fajtor pėr mungesėn e modelėve dhe modeleve shqiptarė ėshtė edhe “mosinteresimi tek mundėsitė e ndryshme qė janė pėr modelet,qofshin pėr femrat apo pėr djemtė”.

Por, modeli qė po synon pistat e Evropės, Refik Xhemaili, mendon se koha e modelėve shqiptarė do tė vijė: “Me kohė do tė vijė gjithēka, ėshtė nė rrjedhė dhe besoj se do kemi edhe ne paksa ide dhe bindje se edhe ne shqiptarėt mundemi, por na mungon vetėm qėndrimi dhe tė qenit optimist. Sepse jemi njė popull shumė i bukur dhe duhet t’i shprehim aftėsitė tona”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Modeli Xhemaili, nga pistat e Maqedonisė drejt Evropės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: