ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album   Mon Jul 21, 2008 3:47 pm


P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album
Kėngėtarit tė ri tė rapit, P1kados, duket se ky vit po i buzėqesh nė karrierėn e tij. Ditė mė parė ai ka marrė njė shpėrblim nė festivalin e muzikės, Polifest, dhe po e pėrgatit albumin e parė.
P1kado, njė solo raper nga Prishtina, merret me muzikėn hip-hop qė nga viti 2000 ndėrsa, si profesionist, ka dalė nė skenė vitin e kaluar. Deri mė tash ka realizuar tri kėngė tė tij personale dhe nė disa kėngė si mysafir, siē ėshtė albumi mė i ri i Arta Bajramit, albumi i Don Arbas, etj. Ai, po ashtu ėshtė dhe anėtarė i kompanisė “Arba$ounD Studio”.

I sapo dalė nė skenė, nė cilėsinė e profesionistit tė rap-muzikės, P1kado ka marrė njė ēmim nė Polifest pėr tė cilin mendon se “ka njė vlerė tė veēantė sepse ėshtė hera e parė qė marr pjesė nė njė festivali dhe marrė ēmimin e parė”, thotė kėngėtari, pėr Telegrafin.

P1kado mendon se ēmimi i Polifestit do t’i jep edhe njė shtysė mė tė madhe pėr tė punuar: “Ky ēmim mė jep vullnet tė madh pėr tė punuar dhe mė tej”.

Dhe vullneti i tij ėshtė i prekshėm, konkret. P1kado tani ėshtė duke punuar nė albumin e tij tė parė i cili do tė lansohet nė treg, vitin qė vjen, dhe do tė jetė i shoqėruar me disa videoklipe. Nė kėtė album ai do tė bashkėpunojė edhe me kėngėtarė tė ndryshėm “pse jo edhe jashtė kompanisė “Arba$ounD”, thotė P1kado.

P1ikado ka njė mendim shumė pozitive pėr trendėt muzikore nė tė gjitha trevat shqiptare, pėr prodhimin muzikor dhe publikun. Ai vlerėson se edhe muzika qė kultivon “ėshtė nė gjendje tė mirė dhe pritėt mjaft mirė nga publiku pasi qė tash ka mjaft bashkėpunim mes Kosovės, Shqipėrisė dhe Maqedonisė, e kėshtu, tregu ėshtė mjaft i gjerė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
P1kado, merr ēmim nė Polifest dhe pėrgatit album
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: