ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Skillz me album dhe videoklip tė ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-babaNumri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

MesazhTitulli: Skillz me album dhe videoklip tė ri   Mon Jul 21, 2008 3:46 pm


Skillz me album dhe videoklip tė ri
Rap-grupi kosovar “Skillz"?, tė cilin e pėrbėjnė, Ledri Vula dhe Visar Shala, kanė promovuar, tė martėn, nė Sheshin 21, albumin me 17 kėngė tė rrymės rap, si dhe videoklipin mė tė ri.
“Albumi pėrmban shtatėmbėdhjetė kėngė. Ėshtė bėrė njė punė e madhe pėr kėtė album dhe falė shokėve dhe miqve tanė, ky album ka parė dritėn”, thotė frontmeni i “Skillz”, Ledri Vula pėr Telegrafin.

Nė kėtė album “Skillz” ka bashkėpunuar me disa kėngėtarė tė njohur tė skenės muzikore shqiptare si, Getoar Selimin e “Tingullit 3nt”, kėngėtaren shkupjane Tuna etj.

“Pėrveē bashkėpunimeve me Tunėn, Getin dhe Real 1, nė tekste dhe kompozime, kemi bashkėpunuar edhe me Flori Mumajesin, kėngėtarin dhe kompozitorin nga Tirana”, thotė kėngėtari Vula.

Ndėrsa, kolegu i tij, Visar Shala, thotė se, falė punės sė palodhshme tė producentėve tė albumit tė tyre, Dardan Belegu dhe Getoar Selimi, ata kanė arritur tė realizojnė njė album, ashtu siē kanė pasur dėshirė ata, pra njė album tamam qė frymon nė kulturėn e hip-hopit.

Ndryshe, pėr tekstet e kėngėve tė kėtij albumi, i pari nė karrierėn e “Skillz”, ėshtė pėrkujdesur Ledri Vula, i cili i ka tė gatshme edhe rreth 150 tekste tė tjera pėr kėngėt e ardhshme tė kėtij rap-grupi. “Po ėshtė e vėrtetė se kam 150 tekste. Ka raste kur frymėzohem edhe nė orėn 3 pas mesnate dhe shkruaj. Ndryshe tekstet nė albumin e ri, trajtojnė temat nga mė tė ndryshmet, ka dashuri, tema sociale etj”, thotė ai.

Nė anėn tjetėr, kolegėt e “Skillz”, mendojnė se kėta raperė kanė realizuar njė album mjaft cilėsor, me kėngė qė frymojnė tamam nė muzikėn e hip-hopit.

“Skillz janė njė rap-grup i vaēantė. Mė pėlqyen kėngėt dhe, sidomos videoklipi”, thotė Genc Prelvukaj, frontmen i rap-grupit “Etno Engjujt”. Njėjtė mendon edhe Fatmir Miftari i grupit “Hija e jetės”. “Skillz kanė bėrė do sene shumė tė mira. Mė pėlqyen kėngėt dhe videoklipi i ri qė kanė bo”, thotė ai.

“Skillz” kanė realizuar videospotin profesional nga produksioni i RTV 21-sė. Ndėrsa, nė promovimin e kėtij videospoti dhe albumit, te dy djelmoshat e kėtij rap-grupi kanė performuar kėngėt e tyre “Live”, para publikut tė shumtė, i pranishėm nė kėtė promovim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Skillz me album dhe videoklip tė ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: