ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kaka nė drejtim tė Chelseat?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kingNumri i postimeve : 50
Join date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Kaka nė drejtim tė Chelseat?!   Sat Jul 19, 2008 8:55 pm


Kaka nė drejtim tė Chelseat?!
Siē ka bėrė tė ditur kėshilltari i mesfushorit brazilian, Leite Kaka, Lojtarit mė i Mirė i Vitit i shpallur nga FIFA, ai dėshiron tė kalojė tek Chelsea pėr njė shumė rekorde tė transferimit.
Sipas raporteve tė mėngjesit tė sotėm, Kaka, ėshtė subjekt i diskutimeve nė mes tė klubit tė Premierligės dhe klubit aktual tė brazilianit, Milanit, gjatė kėsaj jave, me synimin e transferimit tė tij pėr njė shumė rekorde prej 100 milionė eurosh.

Klubi italian siguroi shėrbimet e bashkėvendėsit tė tij, Ronaldinhos, me gjithė vėshtirėsitė mirė tė publikuara financiare, ndėrsa asistenti personal i Kaka, Diogo Kotscho, ėshtė i bindur se tė gjitha palėt dėshirojnė njė lėvizje tė tillė.

“Real Madrid ofroi 90 milionė euro gjatė verės sė kaluar dhe Milani as qė mendoi pėr kėtė. Kėsaj here ėshtė ndryshe. Kjo ėshtė hera e parė qė mendojnė se marrėveshja pėrfundimisht do tė ndodhė. Pėr shkak tė gjendjes aktuale nė Milan, marrėveshja ėshtė e mirė pėr tė gjitha palėt”, ka thėnė Kotscho.

“Njė kalim i tij tek Chelsea do tė rriste dukshėm pėrfitimet e Kakas, si dhe rreth 10% e transferimit qė shkon direkt tek lojtari, e qė janė afro 15 milionė euro. Chelsea ėshtė klubi i duhur pėr tė tash. Blutė po ndėrtojnė njė ekip qė mund tė fitojė gjithēka”, ka shtuar ai.

Nėse Kaka do tė kalonte tek blutė, ai do tė ribashkohet me ish-menaxherin e kombėtares sė Brazilit, Luiz Felipe Scolari.

Rekordin aktual pėr transferimin mė tė shtrenjtė e mban Zinedine Zidane, kur nė vitin 2001 Real Madrid pagoi 46 milionė funte (aso kohe 76 milionė euro) pėr tė nėnshkruar me francezin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kaka nė drejtim tė Chelseat?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: