ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
komandat loja gashi numrin PORNO krasniqi 2012 elvana BAJRAM dashuri druri nika nokia beqiri celular anglisht double shkronja ismajli murlan meda kosoves dashurie gjata genta numri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Adelina Thaēi interpreton nė Arenėn e Pulės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kingNumri i postimeve : 50
Join date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Adelina Thaēi interpreton nė Arenėn e Pulės   Sat Jul 19, 2008 10:28 am


Sopranoja Adelina Thaēi ėshtė ngjitur ditė mė parė nė skenėn e Arenės sė Pulės, pėrkrah artistėve tė shquar botėror nė gala mbrėmjen e festivalit ndėrkombėtar tė muzikės “Histria”, i cili mbahet nė krahinėn e Istrės nė Kroaci.
Njė vit pas realizimit tė duetit “Dolce Suono”, me tenorin e famshėm botėror Jose Carreras, Thaēi ka interpretuar kėtė pjesė tė kompozuar nga kosovari Bashkim Shehu, nė duet me sopranon e njohur kroate Lidija Horvat Dunjko, shoqėruar nga Orkestra “European Master” e nėn udhėheqjen e dirigjentes Hermine Pack.

Nė kėtė mbrėmje, nė skenė janė prezantuar edhe emrat mė tė njohur tė muzikės klasike nė botė, duke filluar nga violinisti i shquar Stefan Milenkoviq, tenori Tomislav Muzhek dhe violonēelisti Stjepan Hauser.

Gala koncerti, tė cilin sipas mediave kroate e kanė pėrcjellė mbi 5000 spektatorė, ėshtė pėrmbyllur me interpretimin e Adelina Thaēit, interpretim ky qė ėshtė vlerėsuar lart nga mediat kroate.

Edhe kritika kroate, po ashtu, ka lavdėruar interpretimin e saj dhe tė Lidija Horvat Dunjkos, zėrat e sė cilave i kanė cilėsuar si tė mrekullueshėm. Thaēi ka arritur tė tėrheqė suksesshėm vėmendjen e auditorit nė Pulė, pavarėsisht faktit qė interpretoi nė tė njėjtėn mbrėmje me violinistin Stefan Milenkoviq, pėr tė cilin shumė vjet mė parė, kritika anė e kėnd globit e cilėsonte si “gjeniu i vogėl”.

Nė kėtė koncert janė intonuar edhe veprat mė tė dalluara tė kompozitorėve tė njohur botėror si Dvorzhak, Rossini e Mendelssohn.

Adelina Thaēi gjatė kėtij viti ka shėnuar disa suksese nė karrierėn e saj. Pėrveē realizimit tė duetit me Jose Carreras, ajo ėshtė nderuar me ēmimin e parė nė garat ballkanike tė muzikės klasike “Bruna Spiler”, tė organizuara nė Herceg-Novi tė Malit tė Zi. Po ashtu, javė mė parė ajo pati njė paraqitje tė suksesshme me orkestrėn e Operės dhe Baletit tė Maqedonisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Adelina Thaēi interpreton nė Arenėn e Pulės
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: