ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
anglisht genta gjata celular nokia nika 2012 meda gashi murlan beqiri BAJRAM numrin loja komandat krasniqi numri dashuri kosoves druri elvana double PORNO ismajli dashurie shkronja
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kingNumri i postimeve : 50
Join date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008   Sat Jul 19, 2008 10:27 am


Bukuroshja kosovare, Zana Krasniqi, ėshtė radhitur nė mesin e 10 bukurosheve mė tė mira nė “Miss Universe 2008”, spektakėl ky i cili zuri vend mbrėmė nė qytetin Nha Trang tė Vietnamit. Gara e 57-tė pėr mė tė bukurėn e universit, ėshtė dominuar nga pėrfaqėsueset e shteteve amerikano-latine. Dayana Mendoza e Venezuelės ėshtė kurorėzuar me titullin “Miss Universe 2008”, nė kėtė garė bukurie, ku ideator dhe promotor kryesor i sė cilės ėshtė biznesmeni i njohur amerikan Donald Trump. Pėrcjellėsja e parė ėshtė zgjedhur “Miss Colombia”, Taliana Vargas, ndėrsa e dyta, bukuroshja nga Republika Domenikane, Marianne Cruz Gonzales. Pjesėmarrja e Krasniqit dhe renditja e saj si e 6-ta nė kėtė garė shėnon suksesin mė tė madh ndėrkombėtar tė Republikės sė Kosovės, deri tash. Pėrfaqėsimin e Kosovės nė kėtė garė bukurie e kanė shoqėruar edhe shumė debate, madje edhe para se Zana tė udhėtonte drejt Vietnamit, kjo meqė autoritetet e kėtij vendi fillimisht i patėn refuzuar vizėn me arsyetimin se ky vend nuk e njeh shtetin e ri tė Kosovės. Megjithatė, qė nga arritja e saj nė Vietnam, Zana sė bashku me bukuroshen nga Shqipėria, Malda Meēini, kanė tėrhequr vėmendjen e kritikėve duke u cilėsuar ndėr favoritet pėr t’u radhitur lart nė klasifikimet e kėsaj gare bukurie. Ndėr detajet qė vlen tė pėrmenden janė edhe fotot e pėrbashkėta qė Zana i ka bėrė pėrkrah pėrfaqėsueses sė Serbisė, Bojana Noriq. Fotoreporterėt kanė shkrepur fotoaparatet e tyre, marrė parasysh marrėdhėniet jo tė mira mes shteteve tė kėtyre dy pėrfaqėsueseve. Nė garėn pėr kostumin mė tė mirė tradicional nė mesin e 80 vendeve pjesėmarrėse kohė mė parė, sipas agjencisė shqiptare FBA, kostumet e Zanės dhe Matildės janė radhitur nė mesin e 10 kostumeve mė tė mira tė garės. Zana ėshtė paraqitur me Tunikė, njė nga veshjet e Kosovės, ndėrsa Matilda ėshtė paraqitur me njė kostum, i cili bart ngjyrat e flamurit kombėtar shqiptar dhe ėshtė ridisejnim i kostumit tė heroit kombėtar shqiptar, Gjergj Kastrioti - Skėnderbeu. “Miss Universe 2008”, ka arritur tė shėnojė rekord tė shikueshmėrisė kėtė edicion, njė ndėr arsyet mund tė jetė edhe fakti qė spektakli u drejtua nga dy emra tė njohur tė show-bizit botėror si prezantuesi i famshėm televiziv, amerikani Jerry Sprigner dhe aktorja e kėngėtarja Mel B, e njohur edhe si njėra nga pesė vajzat e grupit britanik “Spice Girls”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: