ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim   Wed Jun 11, 2008 1:09 am


Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim
Numri i viruseve, krimbave, trojanėve dhe formave tjera tė sulmuesve kompjuterikė ka kaluar kufirin prej njė milion sish, njoftojnė nga Symantec. Siē edhe ėshtė pritur, masa mė e madhe e sulmeve drejtohen kah kompjuterėt me sistemet operative tė Windowsit.
Kjo arritje “e rėndėsishme” ėshtė publikuar brenda raportit gjysmėvjeēar tė Symantec me emrin Internet Security Threat Report. Brenda raportit tė pėrmendur qėndron edhe e dhėna brengosėse se shumica e sulmuesve dashakeq tė kompjuterit janė krijuar apo hetuar pėr herė tė parė gjatė 12 muajve tė fundit.

Raporti i fundit Internet Security Threat Report mbulon periudhėn kohore gjashtėmujore tė fundit tė vitit 2007, kur nė Symantec kanė detektuar madje 499.811 sulme tė reja, qė sipas tė dhėnave tė tyre ėshtė rritje prej 136 pėr qind nė krahasim me gjashtė muajt e parė tė njėjtit vit.

Gjatė tėrė vitit 2007 nė Symantec kanė detektuar diē mė shumė se 700.000 sulme tė reja kompjuterike me tė cilėn gjė, numri i pėrgjithshėm i viruseve, krimbave dhe trojanėve tė cilėt detektohen nga softuerėt kundėr viruseve nga Symantec ėshtė ngritur nė shifrėn prej 1.122.311.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: