ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
nika meda gjata ismajli druri PORNO nokia genta numri dashurie celular elvana krasniqi shkronja dashuri anglisht gashi komandat 2012 BAJRAM numrin murlan kosoves double loja beqiri
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Hamilton mė i shpejti nė stėvitje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Hamilton mė i shpejti nė stėvitje   Sat Jul 19, 2008 1:47 am


Hamilton mė i shpejti nė stėvitje
Ngasėsi britanik i McLarenit, ka qenė mė i shpejti nė stėvitjen e parė dhe tė dytė tė sotme tė Formula 1 nė German Grand Prix nė Hockenheim duke shėnuar kohėn 1:15.537, respektivisht 1:15.025 nė stėvitjen e dytė.
Stėvitja e parė

Shoku i skuadrės i Hamiltonit, Heikki Kovalainen, tejkaloi fillimin e ngadalshėm, pėr tė pėrfunduar i dytė nė listėn e mė tė shpejtėve.

Dyshja e Ferrarit, Felipe Massa dhe Kimi Raikkonen, u renditėn nė pozitėn e tretė, respektivisht tė pestė, me ngasėsin e Renault, Fernando Alonso, qė i ndante.

Pjesa e parė e sesionit u zhvillua nė kushte lagėshtie, pas shiut tė rėnė gjatė natės, por koha shpejt u pėrmirėsua dhe nė 45 minutat e fundit rruga e garės ishte e tharė.

Stėvitja e dytė

Lewis Hamilton ishte mė i shpejtė edhe nė serinė e dytė tė stėvitjes pėr Ēmimin e Madh tė Gjermanisė qė zhvillohet tė dielėn nė Hockenheim. Xhiroja e fundit e Hamiltonit prej 1:15.025 mposhti brazilianin Felipe Massa tė Ferrarit pėr 0.697 sekonda.

Massa u ndoq nga shoku i skuadrės dhe kampioni nė fuqi, finlandezi Kimi Raikkonen, si dhe nga shoku i skuadrės sė Hamiltonit, finlandezi tjetėr Heikki Kovalainen, duke ēuar nė katėr pozitat e para McLarenin dhe Ferrarin.

Postuar: 12:38 / 18 Korrik '08 | RSS
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hamilton mė i shpejti nė stėvitje
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sport-
Kėrce tek: