ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 rozana synon festivanalin robert deniro

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: rozana synon festivanalin robert deniro   Thu Jul 17, 2008 1:21 pmAktorja shqiptare, Rozana Radi, e cila ėshtė prezantuar me filmin e saj tė metrazhit tė shkurtėr, "Mira", ka thėnė pėr mediat shqiptare se synon tė shkojė nė Festivalin e Filmit tė Metrazhit tė Shkurtėr, "Robert De Niro", nė SHBA.
Filmi ku aktorja luan rolin e njė kameriere, sipas gazetės “Korrieri” tashmė ėshtė pranuar nga juria pėrzgjedhėse e festivalit, mirėpo kėtė ende nuk e kanė konfirmuar organizatorėt e festivalit nė Amerikė.

“Shqiptarja qė do tė njihet atje quhet Mira (e luan Rozana), ėshtė afėr 30 vjeēe dhe ėshtė njė grua e pėrkushtuar. Ėshtė viti 2008, jeton nė Shqipėri dhe punon nė banakun e njė lokali tė Tiranės, pėr tė mbajtur fėmijėt dhe familjen. Rozana ėshtė aktorja kryesore dhe luan pėrkrah aktorėve Tinka Kurti, Neritan Liēaj etj”, shkruan gazeta “Korrieri”.

Filmi po ashtu pritet qė gjatė vjeshtės tė paraqitet nė “Tirana International Film Festival” (TIFF), festival ky i filmit tė shkurtėr, pėrderisa Radi nė kėtė projekt ka bashkėpunuar me Dhimitėr Ismajlin, artistin shqiptar qė jeton nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, i cili do ta dėrgojė filmin nė Festivalin e Filmit me Metrazh tė Shkurtėr “Roberto De Niro” nė SHBA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
rozana synon festivanalin robert deniro
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: