ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Tetė megapikselė nė telefon celular

Shko poshtė 
AutoriMesazh
RiRi
Admin
Admin


Numri i postimeve : 114
Join date : 09/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Tetė megapikselė nė telefon celular   Fri Jun 13, 2008 3:40 pm


Kanė rrjedhė informatat se Sony Ericsson sė shpejti do tė mund tė paraqes celular rrėshqitės i cili do tė ketė kamerė tė integruar me rezolucion prej 8.1 megapikselash.

Emri i ri i Sony Ericssonit tė ri, i cili sipas thashethemeve tė pavėrtetuara do tė duhej tė publikohej mė 17 tė kėtij muaji, ėshtė C905, derisa lista e mundėsive tė tij ėshtė aq e gjerė saqė tingėllon pak si tepėr mirė.

Siē edhe e pėrshkruan shenja nė emėrtim, bėhet fjalė pėr fotoaparat Cybershot, e kėtė e konfirmon edhe kamera me rezolucion prej 8.1 megapikselė – qė ėshtė edhe mė sė shumti qė ėshtė integruar deri mė tani nė ndonjė celular. Kamerės i janė bashkuar edhe blici ksenon pėr fotografi dhe foto-ndriēim pėr incizimin e video dosjeve. Fotoaparati nuk mbetet aspak prapa pajisjeve tjera tė pavarura CyberShot sipas teknologjive qė mbėshtet, prandaj kėtu gjenden Face Detection, stabilizimi i fotografisė, largimi automatik i ngjyrės sė kuqe nga sytė dhe Smart Contrast.

Fotografitė dhe filmat e punuar me C905 pronarėt e ardhshėm do tė mund t’i shfletojnė nė ekranet me rezolucion prej 240 x 320 piksela, por edhe nė televizorė, falė daljes sė integruar TV. Fotoaparati mbresėlėnės digjital nuk ėshtė gjėja e vetme me tė cilin C905 do tė mund tė krenohej, celulari do tė duhet tė posedojė pranues GPS dhe adapter WiFi.

Duket se Nokia N95 mė nė fund do tė bėhet me njė konkurrent tė fuqishėm, mirėpo do tė pėrmbahemi nga gjykimi i fundit derisa nuk tė kemi marrė specifikat e plota pėr tė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://king-rap.tk
 
Tetė megapikselė nė telefon celular
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: