ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen   Wed Jun 11, 2008 1:08 am


Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen
Nokia ka vendosur tė bėj njė hap tė madh pėr t’iu kundėrvėnė pajisjes mė tė popullarizuar celulare iPhone, pasi qė thashethemet pėr Nokian e re Tube po bėhen ēdo ditė e mė tė vėrteta.
Ekzistimin e Tube e ka vėrtetuar Tom Libretto, nėnkryetari i forumit Nokia nė fjalimin e e tij tė mbajtur nė konferencėn Evens Data nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Nė fakt, bėhet fjalė pėr njė pajisje celulare me tė cilėn pothuajse nė tėrėsi udhėhiqet nėpėrmjet ekranit tė ndjeshėm nė prekje, sikur edhe nė iPhone dhe shumė “humbės” tė quajtur “iPhone killer".

Nė fotografitė tė cilat kanė rrjedhur nė internet shihet tėrėsisht pjesa e pėrparme e cila ėshtė ekran, derisa emėrtimi i plotė i kėsaj pajisje multimediale do tė duhej tė ishte Nokia 5800 Tube. Tė dhėnat e varfra mbi Nokian e re janė se ka ekran prej 3.2 inēėsh me mundėsi tė paraqitjes sė 16 milionė ngjyrave, sigurisht do tė jetė 3G qė aktualisht ėshtė pėrparėsi ndaj iPhone-it.

Opsionet standarde do tė janė lidhje Wi-Fi, bluetooth, sigurisht edhe GPS si dhe kamerė prej 3.2 megapikselėsh. Softuer i cili do tė bashkojė tė gjitha funksionet e Tube-it me gjasė do tė jetė ndonjė Symbian i prodhuar veēanėrisht pėr kėtė pajisje. Tė dhėnat e fundit flasin pėr dalje pėr televizion dhe peshė prej 104 gramėsh. E vetmja qė mbetet ėshtė tė presim me durim edhe njė tentim tė pajisjes celulare e cila do tė tentojė tė ndalojė superfuqinė e iPhone-it.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: